Stackpole Electronics Inc RMCF2512FT20R5
RMCF2512FT20R5
Part No.:
RMCF2512FT20R5
Datasheet:
ShinYuaRMCF2512FT20R5.pdf
Description:
RES 20.5 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
20.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.248 L x 0.126 W (6.30mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)