Stackpole Electronics Inc RMCP2010FT47R0
RMCP2010FT47R0
Part No.:
RMCP2010FT47R0
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRMCP2010FT47R0.pdf
Description:
RES 47 OHM 1% 1W 2010
  • Related Categories
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Series:
RMCP
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)