Stackpole Electronics Inc RMCP2010JT100R
RMCP2010JT100R
Part No.:
RMCP2010JT100R
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRMCP2010JT100R.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 1W 2010
  • Related Categories
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Series:
RMCP
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)