Stackpole Electronics Inc RMCP2512FT2R20
RMCP2512FT2R20
Part No.:
RMCP2512FT2R20
Datasheet:
ShinYuaRMCP2512FT2R20.pdf
Description:
RES 2.2 OHM 1% 2W 2512
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.248 L x 0.126 W (6.30mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)