Stackpole Electronics Inc RMCP2512FT3R57
RMCP2512FT3R57
Part No.:
RMCP2512FT3R57
Datasheet:
ShinYuaRMCP2512FT3R57.pdf
Description:
RES, 2512, 3.57 OHM, 1%, 2W
Resistance:
3.57 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.248 L x 0.126 W (6.30mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.030 (0.75mm)