Stackpole Electronics Inc RMCS0402FT97R6
RMCS0402FT97R6
Part No.:
RMCS0402FT97R6
Datasheet:
ShinYuaRMCS0402FT97R6.pdf
Description:
RES, AS, 0402, 97.6 OHM, 1%, 0.0
Resistance:
97.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.018 (0.45mm)