Stackpole Electronics Inc RMCS0603JT2M40
RMCS0603JT2M40
Part No.:
RMCS0603JT2M40
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRMCS0603JT2M40.pdf
Description:
RES, AS, 0603, 2.4 MOHM, 5%, 0.1
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
2.4 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)