Stackpole Electronics Inc RMCW0612FT10R0
RMCW0612FT10R0
Part No.:
RMCW0612FT10R0
Datasheet:
ShinYuaRMCW0612FT10R0.pdf
Description:
RES 0612 10 OHM 1% 0.75W
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.75W, 3/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)