KOA Speer Electronics, Inc. RN73R1ETTP1501B25
RN73R1ETTP1501B25
Part No.:
RN73R1ETTP1501B25
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRN73R1ETTP1501B25.pdf
Description:
RES 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Series:
RN73R
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
Composition:
Thin Film
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)