Stackpole Electronics Inc RNCF0402BKT4K99
RNCF0402BKT4K99
Part No.:
RNCF0402BKT4K99
Datasheet:
ShinYuaRNCF0402BKT4K99.pdf
Description:
RES 4.99K OHM 0.1% 1/16W 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±10ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.014 (0.35mm)