Stackpole Electronics Inc RNCF0402DTE9K10
RNCF0402DTE9K10
Part No.:
RNCF0402DTE9K10
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCF0402DTE9K10.pdf
Description:
RES 9.1K OHM 0.5% 1/16W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
9.1 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.014 (0.35mm)