Stackpole Electronics Inc RNCF0603BTE1K13
RNCF0603BTE1K13
Part No.:
RNCF0603BTE1K13
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCF0603BTE1K13.pdf
Description:
RES 1.13K OHM 0.1% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
1.13 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.167W, 1/6W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)