Stackpole Electronics Inc RNCF0603BTY10K0
RNCF0603BTY10K0
Part No.:
RNCF0603BTY10K0
Datasheet:
ShinYuaRNCF0603BTY10K0.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±5ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)