Stackpole Electronics Inc RNCF0603TKW4K99
RNCF0603TKW4K99
Part No.:
RNCF0603TKW4K99
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCF0603TKW4K99.pdf
Description:
RES 4.99K OHM, 0.01%, 2 PPM, 0.1
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)