Stackpole Electronics Inc RNCF0805BTE430R
RNCF0805BTE430R
Part No.:
RNCF0805BTE430R
Datasheet:
ShinYuaRNCF0805BTE430R.pdf
Description:
RES 430 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)