Stackpole Electronics Inc RNCF0805CKE49R9
RNCF0805CKE49R9
Part No.:
RNCF0805CKE49R9
Datasheet:
ShinYuaRNCF0805CKE49R9.pdf
Description:
RES 49.9 OHM 0.25% 1/8W 0805
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±0.25%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)