Stackpole Electronics Inc RNCF0805DTE390K
RNCF0805DTE390K
Part No.:
RNCF0805DTE390K
Datasheet:
ShinYuaRNCF0805DTE390K.pdf
Description:
RES 390K OHM 0.5% 1/4W 0805
Resistance:
390 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)