Stackpole Electronics Inc RNCF1206BTT9K31
RNCF1206BTT9K31
Part No.:
RNCF1206BTT9K31
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCF1206BTT9K31.pdf
Description:
RES 9.31K OHM 0.1% 1/4W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
9.31 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±10ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)