Stackpole Electronics Inc RNCF1206DTE82R0
RNCF1206DTE82R0
Part No.:
RNCF1206DTE82R0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCF1206DTE82R0.pdf
Description:
RES 82 OHM 0.5% 1/3W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)