Stackpole Electronics Inc RNCF1210BKE118K
RNCF1210BKE118K
Part No.:
RNCF1210BKE118K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCF1210BKE118K.pdf
Description:
RES 118K OHM 0.1% 1/3W 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
118 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.122 L x 0.094 W (3.10mm x 2.40mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)