Stackpole Electronics Inc RNCF1210BKE2M05
RNCF1210BKE2M05
Part No.:
RNCF1210BKE2M05
Datasheet:
ShinYuaRNCF1210BKE2M05.pdf
Description:
RES 2.05M OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
2.05 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.122 L x 0.094 W (3.10mm x 2.40mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)