Stackpole Electronics Inc RNCF2512BKE332R
RNCF2512BKE332R
Part No.:
RNCF2512BKE332R
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCF2512BKE332R.pdf
Description:
RES 332 OHM 0.1% 3/4W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RNCF
ProductStatus:
Active
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)