Stackpole Electronics Inc RNCF2512BTE1M50
RNCF2512BTE1M50
Part No.:
RNCF2512BTE1M50
Datasheet:
ShinYuaRNCF2512BTE1M50.pdf
Description:
RES 1.5M OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance:
1.5 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)