Stackpole Electronics Inc RNCF2512BTE330K
RNCF2512BTE330K
Part No.:
RNCF2512BTE330K
Datasheet:
ShinYuaRNCF2512BTE330K.pdf
Description:
RES 330K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance:
330 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)