Stackpole Electronics Inc RNCP0603FTD22R1
RNCP0603FTD22R1
Part No.:
RNCP0603FTD22R1
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCP0603FTD22R1.pdf
Description:
RES 22.1 OHM 1% 1/8W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
22.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)