Stackpole Electronics Inc RNCP0805FTD681R
RNCP0805FTD681R
Part No.:
RNCP0805FTD681R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRNCP0805FTD681R.pdf
Description:
RES 681 OHM 1% 1/4W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.025 (0.65mm)