Stackpole Electronics Inc RPC0805JT100R-UP
RPC0805JT100R-UP
Part No.:
RPC0805JT100R-UP
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRPC0805JT100R-UP.pdf
Description:
RES, PULSE, 0805, 5%, 100 OHM, 0
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)