Stackpole Electronics Inc RPC1206FT4R70
RPC1206FT4R70
Part No.:
RPC1206FT4R70
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRPC1206FT4R70.pdf
Description:
RES 4.7 OHM 1% 1/3W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
4.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.122 L x 0.061 W (3.10mm x 1.55mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)