Stackpole Electronics Inc RPC2010JT820R
RPC2010JT820R
Part No.:
RPC2010JT820R
Datasheet:
ShinYuaRPC2010JT820R.pdf
Description:
RES 820 OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
820 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.75W, 3/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)