Stackpole Electronics Inc RPC2512FT13R0
RPC2512FT13R0
Part No.:
RPC2512FT13R0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRPC2512FT13R0.pdf
Description:
RES 13 OHM 1% 1.5W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RPC
ProductStatus:
Active
Resistance:
13 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1.5W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.250 L x 0.122 W (6.35mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)