Stackpole Electronics Inc RPC2512FT20R0
RPC2512FT20R0
Part No.:
RPC2512FT20R0
Datasheet:
ShinYuaRPC2512FT20R0.pdf
Description:
RES 20 OHM 1% 1.5W 2512
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1.5W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.250 L x 0.122 W (6.35mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)