Stackpole Electronics Inc RPC2512JT220R
RPC2512JT220R
Part No.:
RPC2512JT220R
Datasheet:
ShinYuaRPC2512JT220R.pdf
Description:
RES 220 OHM 5% 1.5W 2512
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1.5W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.250 L x 0.122 W (6.35mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)