Stackpole Electronics Inc RPC2512JT390R
RPC2512JT390R
Part No.:
RPC2512JT390R
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRPC2512JT390R.pdf
Description:
RES 390 OHM 5% 1.5W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
390 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1.5W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.250 L x 0.122 W (6.35mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)