Murata Electronics RPE5C1H1R5C2P1B03B
RPE5C1H1R5C2P1B03B
Part No.:
RPE5C1H1R5C2P1B03B
Datasheet:
ShinYuaRPE5C1H1R5C2P1B03B.pdf
Description:
CAP CER 1.5PF 50V NP0 RADIAL
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)