Murata Electronics RPEE41H332M2P1A03B
RPEE41H332M2P1A03B
Part No.:
RPEE41H332M2P1A03B
Datasheet:
ShinYuaRPEE41H332M2P1A03B.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V Z5U RADIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)