Murata Electronics RPEE42A472M2P1B03B
RPEE42A472M2P1B03B
Part No.:
RPEE42A472M2P1B03B
Datasheet:
ShinYuaRPEE42A472M2P1B03B.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
Z5U
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)