Murata Electronics RPEF51H103Z2K1A03B
RPEF51H103Z2K1A03B
Part No.:
RPEF51H103Z2K1A03B
Datasheet:
ShinYuaRPEF51H103Z2K1A03B.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V Y5V RADIAL
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)