Murata Electronics RPER71H152K2K1A03B
RPER71H152K2K1A03B
Part No.:
RPER71H152K2K1A03B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaRPER71H152K2K1A03B.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
RPE
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)