Murata Electronics RPER72A154K8M1C03A
RPER72A154K8M1C03A
Part No.:
RPER72A154K8M1C03A
Datasheet:
ShinYuaRPER72A154K8M1C03A.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.295 L x 0.157 W (7.50mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)