Murata Electronics RPER72A222K2P1A03B
RPER72A222K2P1A03B
Part No.:
RPER72A222K2P1A03B
Datasheet:
ShinYuaRPER72A222K2P1A03B.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)