Sensata-Cynergy3 RSF66A50A150
RSF66A50A150
Part No.:
RSF66A50A150
Manufacturer:
Sensata-Cynergy3
Category:
Float, Level Sensors
Package:
Datasheet:
ShinYuaRSF66A50A150.pdf
Description:
FLOATSWITCH VERT 25VA DUAL 184MM
Packaging:
Bulk
Series:
RSF66
ProductStatus:
Active
Type:
Liquid
OutputType:
Switch (2) (Dual Float)
OutputConfiguration:
SPST-NC/NO, SPST-NC/NO
Current:
600 mA
MinimumLiquidSpecificGravity:
0.85
SwitchActuationLevel:
1.969, 5.906 (50mm, 150mm)
MountingType:
Panel Mount, M16x2 Thread
Material-Housing&Prism:
Polypropylene Sulphide (PPS)
OperatingTemperature:
-10°C ~ 85°C