Vishay Sfernice RSSD13X70A2R70KB00
RSSD13X70A2R70KB00
Part No.:
RSSD13X70A2R70KB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaRSSD13X70A2R70KB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 2.7 OHM 42W CHAS MT
Packaging:
Box
Series:
RSSD
ProductStatus:
Active
Resistance:
2.7 Ohms
Power(Watts):
42 W
Tolerance:
±10%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
0.571 OD, 0.264 ID (14.50mm x 6.70mm)
Length:
2.756 (70.00mm)