Vishay Sfernice RSSD25138AR100MB00
RSSD25138AR100MB00
Part No.:
RSSD25138AR100MB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaRSSD25138AR100MB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 100M OHM 140W CHAS
Packaging:
Box
Series:
RSSD
Resistance:
100 mOhms
Power(Watts):
140 W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm)
Length:
5.433 (138.00mm)