Vishay Sfernice RSSD25138AR220MB00
RSSD25138AR220MB00
Part No.:
RSSD25138AR220MB00
Datasheet:
ShinYuaRSSD25138AR220MB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 220M OHM 140W CHAS
Resistance:
220 mOhms
Power(Watts):
140 W
Tolerance:
±20%
Diameter:
1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm)
Length:
5.433 (138.00mm)