Vishay Sfernice RSSD25168C1200JB00
RSSD25168C1200JB00
Part No.:
RSSD25168C1200JB00
Datasheet:
ShinYuaRSSD25168C1200JB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 120 OHM 200W CHAS MT
Resistance:
120 Ohms
Power(Watts):
200 W
Tolerance:
±5%
Diameter:
1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm)
Length:
6.614 (168.00mm)