Vishay Sfernice RSSD30250A15R0JB00
RSSD30250A15R0JB00
Part No.:
RSSD30250A15R0JB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaRSSD30250A15R0JB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 15 OHM 280W CHAS MT
Packaging:
Box
Series:
RSSD
ProductStatus:
Active
Resistance:
15 Ohms
Power(Watts):
280 W
Tolerance:
±5%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
1.256 OD, 0.839 ID (32.00mm x 21.30mm)
Length:
9.843 (250.00mm)