Vishay Sfernice RSSD30250A2R20KB00
RSSD30250A2R20KB00
Part No.:
RSSD30250A2R20KB00
Datasheet:
ShinYuaRSSD30250A2R20KB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 2.2 OHM 280W CHAS MT
Resistance:
2.2 Ohms
Power(Watts):
280 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
1.256 OD, 0.839 ID (32.00mm x 21.30mm)
Length:
9.843 (250.00mm)