Vishay Sfernice RSSD30250A68R0JB00
RSSD30250A68R0JB00
Part No.:
RSSD30250A68R0JB00
Datasheet:
ShinYuaRSSD30250A68R0JB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 68 OHM 280W CHAS MT
Resistance:
68 Ohms
Power(Watts):
280 W
Tolerance:
±5%
Diameter:
1.256 OD, 0.839 ID (32.00mm x 21.30mm)
Length:
9.843 (250.00mm)