Stackpole Electronics Inc RTAN0402BTE6K65
RTAN0402BTE6K65
Part No.:
RTAN0402BTE6K65
Datasheet:
ShinYuaRTAN0402BTE6K65.pdf
Description:
RES PREC TAN, 6.65 KOHM, 0402, 0
Resistance:
6.65 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)