Stackpole Electronics Inc RTAN0402BTT1K91
RTAN0402BTT1K91
Part No.:
RTAN0402BTT1K91
Datasheet:
ShinYuaRTAN0402BTT1K91.pdf
Description:
RES PREC TAN, 1.91 KOHM, 0402, 0
Resistance:
1.91 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±10ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)